ANGLIA,  PODRÓŻE

CANNON HALL – ODKRYWAJ ANGLIĘ

Dzisiaj, przychodzę do was z kolejną propozycją jednodniowego wypadu za miasto, zwłaszcza jeżeli lubicie ogrody, stare domy czy farmy ze zwierzętami. Może nie jest to miejsce światowych destynacji ale z pewnością można tam spędzić czas, nieco inaczej niż na co dzień.

Mowa tu o Cannon Hall w hrabstwie South Yorkshire w Anglii. Kiedyś była to rezydencja należąca do rodziny Spencerów, a obecnie obiekt jest własnością państwową i mieści się tam muzeum z kolekcją mebli czy obrazów. Wejście do muzeum jest za darmo, jeżeli was takie rzeczy interesują.

cannon hallcannon hallcannon hallcannon hallcannon hallcannon hall

Poza tym, na terenie Cannon Hall znajduje się jezioro i ogrody, które też można zwiedzać za darmo. Jak macie psy to jest to bardzo dobre miejsce dla zwierząt.

Dodatkowo, znajduje się tam farma ze zwierzętami. Możecie oglądać surykatki, króliki, różne ptaki, a także zobaczyć dom z gadami. Co więcej, są stodoły ze zwierzętami hodowlanymi. Dlatego, jeżeli nie przeszkadza wam nieprzyjemny zapach, możecie pooglądać świnie, różne odmiany krów, kozy, lamy czy osły. Co kilka godzin, robiony jest też pokaz dojenia krowy. Jakby ktoś nigdy nie widział 🙂

fretka
Fretka
cannon hall
Surykatka

img_6022cannon hall

Największą zabawę oczywiście mają dzieci, ponieważ jest tam olbrzymi plac zabaw na powietrzu, jak i w środku. Dorośli mają do dyspozycji restauracje. Wstęp na farmę to koszt £10.

Warto co jakiś czas odwiedzać stronę Canon Hall Farm, ponieważ cyklicznie są organizowane różne eventy. Ja byłam akurat 31.10, dlatego trafiłam na festiwal dyni. Dzieci mogły sobie wybrać dynię z dyniowego pola i dodatkowo ją wyciąć na przygotowanych stoiskach. Oczywiście nie obyło się też bez organizowanych zabaw np. w szukanie czarownic.

jack'o lantern

Niech ten post posłuży wam jako źródło inspiracji, bo czasami naprawdę nie trzeba jechać daleko, by zobaczyć coś nowego :), Jeśli jesteś zainteresowany podróżami po Anglii to zapraszam do odwiedzenia moich innych wpisów np. Harewood House – pomysł na weekend, Malham Cove – Śladami Harreg’o Pottera czy Na szlaku w Parku Narodowym Peak District.