O MNIE

Witaj Drogi Czytelniku!

Bardzo się cieszę, że trafiłeś w moje skromne progi!

Ja nazywam się Emilia i już od ponad dwóch lat piszę do Ciebie, z ostatnio bardzo słonecznej Anglii. Od września 2015 roku mieszkam na emigracji, a dokładnie w Anglii, w hrabstwie South Yorkshire.

Myślę, że te 3 lata pozwoliły mi dość dobrze zgłębić ten region i powoli uważam, że staje się niejako specjalistą od hrabstwa South Yorkshire, zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsca warte zobaczenia. Te bardziej znane i mniej. Znam już prawie wszystkie lokalne ścieżki, pałace, muzea i najlepsze połączenia komunikacyjne. Jeśli szukasz przewodnika lub planujesz tu spędzić wakacje, śmiało pisz, a ja chętnie doradzę.

Podróżuje nie tylko po Anglii, ale i po całej Europie. Jestem zwolenniczką pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku. Nie lubię organizowanych wakacji, czy zbyt długiego leżenia na plaży. Aktywnie planuje swój urlop korzystając z AIRBNB i tanich lotów. Wszystkie moje dotychczasowe podróże po Anglii czy Europie możesz zobaczyć tutaj 🙂

Oprócz podróżowania robię też zdjęcia. Na razie są to głównie portrety i oczywiście fotografia krajobrazowa. Moje zdjęcia możesz zobaczyć m.in. na moim fanpagu: Photo Journey with Emilia lub na instagramowym koncie @photo.journey.with.emilia

W czeluściach mojego bloga przeczytasz także o tym, jak żyje się w Anglii, a także ostatnio dość aktywnie piszę o tym, jak pracuje się z ludźmi bezdomnymi w tym kraju. Blog powstał głównie z pasji do życia i ludzi. Fascynują mnie inne kultury i sposoby myślenia. Lubię dzielić się życiowymi historiami i napotkanymi na mojej drodze przygodami.

Jak sama nazwa wskazuje: Life My Journey — Życie uważam za fascynującą podróż ku zgłębieniu świata i samego siebie. Ze wszystkiego można wyciągnąć naukę czy lekcje na przyszłości, jeśli tylko się bardzo chce.

Jeśli interesują Cię podróże, ludzie i różne kultury myślę, że ci się tutaj spodoba. Nie prowadzę newslettera, dlatego nie mogę zaproponować ci subskrypcji, ale możesz mnie aktywnie śledzić w social mediach. Znajdziesz mnie na Instagramie oraz Facebooku.

Dziękuje Ci za poświęcony czas i zapraszam do lektury! 🙂