ANGLIA,  PODRÓŻE

DOVEDALE – ZIELONA DOLINA W PEAK DISTRICT

Ostatnio odwiedzam tyle miejsc, że niektóre zostają daleko w tyle i czekają na opisanie. Dzisiaj nadrabiam zaległości i zabieram was ponownie do Parku Narodowego Peak District w Anglii, a konkretnie do Dovedale.


Dovedale to, jak sama nazwa wskazuje dolina, w której płynie rzeka Dove. Na wyprawę udaliśmy się ze znajomymi i jak na to lato przestało, był to jeden z tych nielicznych dni, kiedy było mgliście i do tego padało 😀 Jak to się mówi: Z cukru człowiek nie jest, więc tragedia się nie stała.

Niestety obyło się bez przeżyć i specjalnych wrażeń, dlatego pokaże wam zdjęcia i powiem co nieco o praktycznej części szlaku.

dovedale peakdistrict
Na szlaku od strony Milldale

Szlak

Początek szlaku zaczyna się we wsi Milldale, a teoretycznie kończy na parkingu: Dovedale car park. Teoretycznie, bo jest to szlak, który zaczyna się w punkcie A, a kończy w punkcie B. Jeżeli ktoś tak jak my uda się tam samochodem, trzeba albo wrócić tą samą drogą, albo znaleźć inną. Znaleźliśmy alternatywę i wróciliśmy ulicą. Szlak w dolinie to jakieś 4,5 km. Można przejść spacerem w godzinę. Teren praktycznie cały czas jest płaski, świetny do przejścia dla rodzin z dziećmi, łatwy i mało wymagający.

Wracając ulica, przechodziliśmy przez bardzo klimatyczną wieś Ilam. Łącznie pokonaliśmy 13,5 km i szczerze zajęło nam to wieki. Angelika z bloga kupbiletiwdroge.blogspot.com, doskonale wie dlaczego :d

Nogi pod sam koniec odmawiały posłuszeństwa. Więcej informacji dotyczących samego szlaku oraz doliny dowiecie się bezpośrednio na stronie.

Osobiście polecam wypróbowanie aplikacji Geocatching, która pomoże wam szukać skarbów na miejscu. To zdecydowanie urozmaici całą zabawę.

Jeśli szukacie więcej inspiracji dotyczących podróżowania po Anglii zapraszam was TUTAJ.

Dovedale
Milldale

Dovedale Peak DistrictDovedale peak district

dovedale peak district
Milldale
Milldale peak district
Milldale
peak district ilam
Prześliczne domy w Ilam
dovedale
Stepping Stones – Kamieni umożliwiające przejście przez rzekę
dovedale peak district
Jaskinie na szlaku
dovedale peak district
Dom w Milldale
peak district dovedale
Powrót ulicą do wsi Milldale
Ilam dovedale
Ilam
rzeka dove w peak district
rzeka Dove

Dovedale peak districk