ANGLIA,  PODRÓŻE

HAREWOOD HAUSE – POMYSŁ NA WEEKEND

Harewood House – jeden z dziesięciu najważniejszych zabytkowych domów w Anglii, znajdujący się na liście Treasure Houses of England. Dom dla zwiedzających otwarty od 24 marca do 29 października, stanowi świetny punkt wypadowy w letni angielski dzień.

Wbrew pozorom jest to całkiem dobre miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które chcą swoim pociechom trochę urozmaicić czas.

Na terenie posiadłości znajduje się wiktoriański dom – miejsce kręcenia serialu Wiktoria, farma ze zwierzętami, ogród z ptakami, duży plac zabaw dla dzieci, a także jezioro a wokół niego szlak pieszy pozwalający zwiedzić okolicę.

W weekendy i święta można przepłynąć się łódką po jeziorze w cenie £3, ale trzeba liczyć się z kolejkami.

harewood houseWarto dodać, że w miejscu tym odbywa się całkiem sporo eventów, zwłaszcza w weekendy i święta. W czasie naszych odwiedzić, w piątek, była zorganizowana akcja dla dzieci – ,,W poszukiwaniu białego królika”, z Alicji w krainie czarów. Dzieci chodziły po domu, jak i parku szukając elementów z Alicji. Mogły też wykonać swoje własne nakrycia głowy, tak jak to robił szalony kapelusznik.

Co do reszty eventów, w obecny weekend odbywa się pokaz starych samochodów oraz silników parowych a w przyszły kino plenerowe. Warto śledzić wszystkie wydarzenia na stronie harewood-what’s on.

Jeżeli ktoś wybiera się z autobusem 36 z Leeds, kierowca daje voucher na wejście. My przy dwóch osobach zapłaciliśmy 50% taniej za każdy bilet, czyli wyszło nam 2 za 1. Naprawdę się opłacało, bo zaoszczędziliśmy £16.

Polecam wszystkim zwłaszcza jeżeli nie macie pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Poniżej zamieszcza film promujący posiadłości i moje zdjęcia :)

Stół Szalonego Kapelusznika
Stół Szalonego Kapelusznika
Taras z ogrodami
Taras z ogrodami
harewood hause
Mitologiczny Orfeusz

harewood house

Harewood hauseharewood hauseharewood hosueharewood househarewood house

Farma zwierząt
Farma zwierząt

harewood househarewood househarewood househarewood househarewood househarewood house