JAK CZYTAC WIECEJ KSIAZEK
KATEGORIE,  KSIĄŻKI I FILMY

JAK CZYTAĆ WIĘCEJ KSIĄŻEK?

JAK CZYTAĆ WIĘCEJ KSIĄŻEK? JAK SIĘ ROZWIJAĆ NIE MAJĄC CZASU? JAK WYKORZYSTAĆ CZAS WYKONUJĄC RUTYNOWE OBOWIĄZKI DOMOWE? CZYTAJ DALEJ ☺️

Jakiś czas temu postanowiłam sobie, że czas na poważnie zabrać się za realizacje swoich życiowych celów. To spowodowało, że musiałam znaleźć alternatywne formy realizowania tego co chce. Obecnie dzielę swoją dobę z 6-miesięcznym maluchem, który wymaga dużo uwagi. Mimo to okazało się, że dziecko nie jest problemem i nie stoi na przeszkodzie do samorozwoju. Oczywiście realizacja tego, co sobie zaplanuje kosztuje mnie więcej niż jak dziecka nie miałam ale jest to do zrobienia.

Musiałam przeanalizować swoją dobę raz jeszcze i jednogłośnie stwierdzam, że na pewne zajęcia zwyczajnie zabrakło czasu, albo inaczej, trzeba było wybrać co jest w tym momencie ważniejsze. I tak m.in. wymieniłam oglądanie Netflixa na słuchanie książek, rozwijanie fotografii i ćwiczenia na siłowni. Wiem, zrezygnowałam tylko z jednej rzeczy a zyskałam 3. To tylko mówi jak bardzo mnie pochłaniał ten serwis.

Jeżeli czegoś bardzo chcecie będziecie działać pomimo potencjalnych trudności ale trzeba do tego zaangażowania oraz konsekwencji.

Jednym z moich największych ostatnich odkryć było i nadal jest słuchanie książek w formie audiobooków.

Przez długi czas mimo kupowania nowych książek, nie czytałam. Stoją na półce i czekają aż się za nie zabiorę. Kiedyś znajdowałam czas na czytanie, w ostatnich latach przestałam. ,,Nie było czasu” a jak już się znalazł to zaraz przy nich usypiałam lub poddawałam się po kilku wersach.

Nigdy nie brałam pod uwagę słuchania książęk, bo po cichu uważałam, że wtedy mniej człowiek z takiej książki wynosi.

Zaczęło się od inspiracji mojego Arka, który to nałogowo słuchał w pracy różnych podcastów. Już po porodzie postanowiłam, że też spróbuje i o dziwo bardzo mi się spodobało. Potem uświadomiłam sobie, że w ten sam sposób mogę przerabiać książki – słuchając ich.

Wy też tak macie, że dużo książek chcielibyście przeczytać, ale w ostateczności kończy się tylko na mówieniu o tym? Frustrowało mnie to i postanowiłam dwojako wykorzystać czas, który poświęcam na gotowanie, spacery, karmienie czy sprzątanie.

I tak znalazłam legimi.pl — bibliotekę audiobooków i e-booków. Nie ma tam co prawda wszystkich tytułów, które chce przesłuchać, ale jest wystarczająco by zostać z serwisem na dłużej. W półtora tygodnia przesłuchałam trzy książki, z czego dwie po dwa razy, czyli można powiedzieć, że było ich pięć. Nigdy w życiu nie przeczytałbym pięciu książek z małym dzieckiem, w takim czasie. Nawet bez dziecka, przeczytanie jednej książki przez pół roku był swego rodzaju wyczynem.

Słuchanie tak bardzo mnie pochłonęło, że tylko dodaje nowe tytuły do swojej wirtualnej półki i odhaczam jedna po drugiej.

Odkąd regularnie słucham jestem bardziej zmotywowana do robienia rzeczy które sobie zaplanowałam a co za tym idzie szczęśliwsza.

Czytam jak gotuje, sprzątam, wychodzę na spacer czy karmie. Jak to się mówi piekę dwie pieczenie na jednym ogniu.

Oprócz audiobooków jest też całe mnóstwo e-booków, jeżeli wolicie czytać.

By zacząć wystarczy pobrać aplikację na telefon i wykupić subskrypcje. Cała ta impreza kosztuje 39,99 zł za miesiąc lub w przeliczeniu na funty £7.70. Jeżeli chcesz spróbować czy jest to coś dla ciebie to pierwsze 7 dni jest za darmo. 7 dni to trochę mało dlatego, jeżeli założycie sobie konto z mojego polecenia, klikając w ten link zamiast 7-miu dostaniecie 30 dni nielimitowanego dostępu.

Sama jestem fanką poradników, książek o biznesie, psychologi a także biografii, literatury faktu i reportaży dlatego, jeżeli szukacie inspiracji już teraz mogę polecić wam kilka tytułów:

Bogaty albo biedny – Po prostu różni mentalnie — T. Harv Eker —> książka, do której cały czas wracam. Idealnie pokazuje różnice w myśleniu odnośnie pieniędzy i ludzi bogatych. Jeżeli zrobi się sugerowane działania można przepracować wiele kwestii, które dotyczą naszego myślenia o bogactwie czy finansach.

Psychologia Sprzedaży — Brian Tracy —> Briana Tracy słuchałam jeszcze jako 18-latka. Do psychologi sprzedaży przymierzałam się od kilku lat. 2 lata temu nawet kupiłam książkę, ale tak szybko, jak ją otwierałam tak też zamykałam. Sprzedaż zawsze budziła we mnie niechęć, w tym też sam temat. Sama książka wcale taka nie jest. Pokazuje jak w umiejętny sposób sprzedać idee czy produkt. Umiejętność w tych czasach niezbędna, zwłaszcza jeżeli chce się rozwinąć własny biznes.

Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne — Ewa Kempisty Jenzach -> o tym, jak wiele naszych dolegliwości wynika z przewlekłego stresu spowodowanego zbyt dużą ilością bodźców, informacji, stresem w pracy, zbyt dużym obciążeniem celami czy zadaniami, a także stresem związanym ze stratą bliskiej osoby czy stresem pozytywnym, który wyzwala nagły przypływ emocji. Doktor Ewa Kempisty Jeznach opisuje przypadki chorób psychosomatycznych, które pojawiły się na ścieżce jej kariery zawodowej i które udało jej się wyleczyć. Jako lekarz uważa, że by leczyć człowieka należy spojrzeć zarówno na psychikę, jak i ciało, bo żadne nie może być w pełni zdrowe, gdy któreś nie domaga. Bardzo fajna lekka książka, która otwiera oczy na pewne kwestie.

Oprócz tego na mojej półce w kolejce do przesłuchania znajduje się jeszcze:

Co nas nie zabije – Jak zimno i ćwiczenia oddechowe pomagają w odzyskaniu odporności oraz utraconej siły ewolucyjnej – Scott Carney

Tajniki zarządzania pieniędzmi. Jak osiągnąć wolność finansową – Brian Tracy

ABC mądrego rodzica – Jolanta Gajda

Savoir-vivre, czyli jak ułatwić sobie życie – Wojciech S. Wocław

Bogate dzieci. Przewodnik dla mądrych rodziców – Tom Corley

Nawyki bogatych i biednych – Tom Corley, Michael Yardney

Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpoznać tych, którzy tobą manipulują – Thomas Erikson

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnagie

To tylko moje propozycje, nie wiem czy trafiam w wasze gusta. Jeśli nie, jest jeszcze całe mnóstwo innych kategorii.

Chcecie się rozwijać ale nie macie czasu? Chcecie czytać książki dla czystej rozrywki? Zacznijcie słuchać na to czas znajdzie się zawsze.

Podsumowując, jeżeli jeszcze nie próbowaliście słuchania a na czytanie nie macie czasu to uważam że jest to świetna alternatywa. Wymówka, że nie ma się czasu nie zdaje tu za bardzo rezultatu ponieważ każdy z nas spędza godziny na dojazdach, spacerach, aktywności fizycznej, sprzątaniu, gotowaniu czy innych codziennych rutynowych czynnościach. Zamiast jednej rzeczy można robić dwie.

Poczujecie się zdecydowanie lepiej, jeżeli w końcu sięgniecie po te kurzące się książki, tyle że w formie audio.
Do tego was zachęcam.

LINK Z 30-DNIOWYM OKRESEM PRÓBNYM 🙂 Miłego słuchania.