Grecka palma
PODRÓŻE,  PRZEMYŚLENIA

JAK PODRÓŻUJĘ?

Zanim zacznę opowiadać ci o moich podróżach, chciałabym abyś dowiedział się czym są i w jaki sposób podróżuję.

Należę do zdecydowanej mniejszości osób, dla których każda podróż to kolejne życiowe doświadczenie i kolejna lekcja, poprzez poznawanie i doświadczanie sposobu w jaki żyją i myślą inni ludzie w różnych miejscach na świecie.

Jeżeli myślisz że w tym miejscu dowiesz się jaki luksusowy i drogi hotel wybrać czy z usług jakiej agencji podróży skorzystać, to muszę cię rozczarować. Zorganizowane wycieczki all inclusive, ścisłe terminy zajęć, czy wylegiwanie się całymi dniami na plaży, plus wieczorne imprezy, nigdy nie były specjalnie dla mnie. Nie lubię takich wakacji i prawdopodobnie, nigdy nie polubię. Nie polubię ponieważ nie wnoszą one do mojego życia nic wartościowego. Kiedyś, jak już nie będę miała energii na nic innego to pewnie się skuszę.

Z racji mojej tendencji do oszczędzania, z reguły, jako cel podróży wybieram miejsca gdzie znajdę tanie połączenia czy to lotnicze czy autobusowe. Zanim kupię bilet, sprawdzam też co ciekawego mogę zobaczyć w danym miejscu, żeby później się nie rozczarować że jest tani bilet a na miejscu nic ciekawego, co by odpowiadało moim preferencjom. Jeżeli o nie chodzi to miasta już mnie tak nie kręcą jak kiedyś, za dużo ludzi, za sztucznie zwłaszcza w tych typowo turystycznych miastach, za głośno, zdecydowanie wolę łono natury połączone z aktywnym wypoczynkiem. Bo nie ma to jak pooddychać świeżym powietrzem, porządnie się zmęczyć i popodziwiać krajobraz który nas otacza.

Za zakwaterowanie wybieram tanie noclegi, hostele, schroniska czy korzystam z kanapy jaką oferują użytkownicy portalu CouchSurfing. Zdarza się też, że mam ze sobą namiot. Kiedyś może spróbuje spania na dziko w jakimś odludnym miejscu, ale na to myślę że przyjdzie jeszcze czas.

Jeżeli ktoś z was zastanawia się dlaczego np. hostele czy CouchSurfing? Odpowiedz jest prosta. Jest to świetny sposób na poznanie bardzo interesujących ludzi z całego świata. A przecież mi o doświadczanie chodzi. Do tego atmosfera jest rewelacyjna a obsługa bardzo przyjazna. Poza tym, nie oszukujmy się, ja traktuje hostel jako tylko i wyłącznie miejsce, w których po całym dniu spędzonym na zewnątrz, chce się przespać. Nie mam zamiaru siedzieć w nim cały dzień, dlatego nie widzę sensu w przepłacaniu za niego. Luksus naprawdę nie jest dla mnie. Nawet nie czuję się w takich miejscach komfortowo. Musi być czysto, domowo i wygodnie ☺ Z klimatem.

Została jeszcze kwestia rozrywek na miejscu. Nie korzystam z agencji. Wycieczki organizuję sobie we własnym zakresie. Jeżdżę autobusami, łapie stopa, jak trzeba to zawsze znajdzie się ktoś kto zechce wynająć samochód. Z reguły jeżdżę z moim chłopakiem ponieważ uważam go za idealnego kompana natomiast moja ostatnia podróż na Kretę była pierwszą wyprawą w pojedynkę i myślę że nie ostatnią.

W dużym skrócie tak to właśnie wygląda. Jeżeli widzisz w tym coś dla siebie, z pewnością cię zainteresuje jak i opowiem o moich doświadczeniach. Jeżeli nie jesteś przekonany wybór należy do ciebie. Możesz otworzyć się na to co nowe i poznać podróżowanie z nieco innej niż dotychczas strony lub pozostać przy swoich preferencjami.