PRZEMYŚLENIA,  ŻYCIE W ANGLII

LUDZIE MAJĄ TO, NA CO ZASŁUGUJĄ

Ludzie mają to, na co zasługują. – Zastanawiam się, w jakim stopniu to stwierdzenie jest prawdziwe i szczerze nie wiem, czy jestem w stanie sobie na to odpowiedzieć. Bo czy naprawdę trzeba sobie na coś zasłużyć, żeby coś dostać? Z drugiej strony ile jest przykładów tych, którzy mają coś, ale można powiedzieć, że mieli więcej szczęścia niż własnej zasługi. Dlaczego tak jest? Dlaczego niektórzy muszą pracować latami na to, żeby coś osiągnąć a inni dostają to co chcą od razu?

Ile razy mówiłeś sobie, jak bardzo chciałbyś być na miejscu innej osoby, która ma więcej niż ty. Ile razy powtarzałeś sobie, dlaczego to nie mi trafiła się taka okazja. Dlaczego to nie mi było dane przejęcie rodzinnej firmy czy odziedziczenie posiadłości?

Zapewne nie jedno z was przyglądało się innym ludziom, którzy dostawali od życia różne szanse i nie wiedzieć z jakich przyczyn, nie były one przyjmowane lub szybko zostawały trwonione. „Zapewne, gdyby chodziło o mnie, Ja nigdy nie przepuściłabym takiej okazji.” 

Kiedy staram się to sobie jakoś tłumaczyć, dochodzę do wniosku, iż najwyraźniej ci wszyscy ludzie, nie byli na to gotowi. Być może życie nie doświadczyło ich na tyle, żeby docenić możliwości, które im się trafiły a ci, którzy trwonią swoje dobra, może nigdy nie byli nauczeni jak takowe przy sobie zatrzymać. Zatem wszystko sprowadza się do wdzięczności i pracy. Człowiek wdzięczny docenia możliwości, które mu się pojawiają, zwłaszcza jeśli wie, jaka to ciężka praca, żeby osiągnąć to, co się chce bez liczenia na to, że wygra los na loterii. Im bardziej wyboista jest twoja droga do osiągnięcia celu, tym większa jest twoja wdzięczność.

Jeżeli z kolei coś przychodzi do twojego życia za łatwo, z reguły szybko to tracisz. Jeżeli osiągasz swój cel i jesteś w stanie go utrzymać, to znaczy, że przeszedłeś wystarczająco długą drogę, która cię do tego przygotowała. Co więcej, nie poddasz się tak łatwo, jeśli przyjdzie stracić to, co już osiągnąłeś. Bez wiedzy, poświęconej pracy i przeżytych doświadczeń prawdopodobnie twój sukces byłby krótkotrwały, co sprawiłoby, że wróciłbyś do puntu wyjścia.

Zatem wychodzi na to, że ludzie jednak mają to, na co zasługują. Sukces jest efektem włożonej w to pracy i poświęconego czasu. Jedni potrzebują go więcej inni mniej. Droga natomiast, niekiedy jest tak bardzo wyboista, że ci, którym nie zależy wystarczająco mocno, odpadają gdzieś po drodze, bo prawdopodobnie ich wiara w to, co robią i dlaczego nie jest wystarczająco silna. Dlatego tak mało jest ludzi, którzy rzeczywiście sięgają gwiazd. Ci, którym się to udaje, byli gotowi zapłacić odpowiednią cenę za swoje marzenia.

W tym wypadku nie ma co płakać nad niewykorzystanymi możliwościami w twojej rodzinie czy wśród znajomych. Jeśli ktoś naprawdę na coś zasługuje, to będzie to miał, tylko jeszcze nie zapłacił swojej ceny. A co zrobić z tymi, którzy zawsze mieli, a nigdy za to nie zapłacili? To tylko złudzenia. Jeśli sami sobie tego nie wypracowali, nie są wdzięczni, nie zostali przez życie doświadczenia i prawdopodobnie są mentalnie biedni, co sprawia, że nie różnią się niczym od tych, którzy w kwestii materialnej mają mniej.

W życiu musi panować równowaga. Naprawdę dostajemy tyle, ile realnie dajemy od siebie. Zatem wierzmy w to, co robimy, bądźmy mądrzy, pracowici i wdzięczni za to co już mamy a reszta, przyjdzie z czasem.

Zapraszam do śledzenia mojego Instagrama i fanpagea by być na bieżąco.