O MNIE

Witaj Drogi Czytelniku!

Nazywam się Emilia Czarnota i piszę do ciebie 07.06.2020 także, jeśli czytasz mnie dużo później to znak, że ta zakładka wymaga aktualizacji. Najświeższe informacje zawsze znajdziesz na moim Fanpagu o TUTAJ.

Od 2015 r. mieszkam na emigracji w Anglii. Od 2016 r. piszę tego bloga. Jeszcze tydzień temu wyglądał inaczej. Ci, co są ze mną dłużej, mogą pamiętać starą wersję. Blog ewoluował i dostał nowe ubranie. Ja też ewoluowałam. Ludzie się zmieniają, nie należę tu do wyjątków. Na przestrzeni czasu od niektórych wątków odeszłam, robiąc przy tym miejsce na nowe.

Tematem przewodnim bloga są podróże. Głównie po Anglii i po Europie. Nie potrafię usiedzieć długo na miejscu, ale też nie jestem typowym podróżnikiem, który znika na pół roku i udaje się w samotną podróż po Ameryce czy Azji. Podróżuje, kiedy mogę i gdy mnie na to stać. Mój rozsądek i dogłębna analiza danego tematu zabrała moją spontaniczność a co za tym idzie niewiem czy kiedyś będę na tyle odważna, by zostawić wszystko i jechać. Cenię sobie ognisko domowe i bliskość rodziny.

Z drugiej strony mogę powiedzieć, że moje podróże są w zasięgu przeciętnego Kowalskiego. Jeśli chodzi o miejsca, które wybieram to nie wybrzydzam. Dzisiaj idę pochodzić po okolicznych parkach i polach a jutro wspinam się na jeden z najwyższych szczytów w Anglii. W najmniejszej przydomowej ścieżce znajdę coś wartego zobaczenia. Uwielbiam góry i piesze wędrówki. Masz chęć na dłuższy spacer czy szlak? Pisz a chętnie się z tobą wybiorę.

Wraz z moimi wyjściami, nieodłącznie towarzyszy mi aparat. Uwieczniam chwilę na zdjęciach odkąd kupiłam pierwszy aparat mając 13 lat. Przez wzgląd na zainteresowania, fotografuje głównie krajobrazy. Z taką samą pasją robię zdjęcia także ludziom, tyle że niekiedy ciężej znaleźć modeli. Swojego czasu prowadziłam nawet fanpage o fotografii, ale rozbijanie się na drobne to raczej nie dla mnie, teraz chyba to wszystko połączę, na chwilę obecną jeszcze nie wiem.

Zawodowo pracuje w agencji nieruchomości i zajmuje się wynajmem dzielonych domów tzw. HMO oraz Single Lets, czyli domów, mieszkań. Oprócz tego dbam o to by zarówno landlordzi jak i lokatorzy zawsze byli zadowoleni. Zajmuje się naprawami w domach, ściąganiem długów, a także i głównie rozwiązywaniem cudzych problemów.

Temat nieruchomości to temat rzeka, o którym chcę teraz głównie pisać. By zredukować stres i poczucie wypalenia, ograniczyłam godziny w pracy a dzięki temu zyskałam czas na oddawanie się mojemu kreatywnemu życiu.

W najbliższej przyszłości mam zamiar nadzorować remonty domów przeznaczonych pod wynajem/inwestycje. Z niecierpliwością czekam też na zrealizowanie mojej pierwszej inwestycji, czyli kupno domu.

Jeśli interesuje cię któryś z tematów zapraszam do lektury czy do kontaktu. Nie jestem zwolenniczką nawijania makaronu na uszy czy zakrzywiania rzeczywistości. Jeśli już zagłębisz się w lektrue to miej pewnosć że podaje ci żetelne informacje oparte tylko i wyłącznie na własnych doświadczeniach.

Aktualne informacje znajdziecie zawsze na FB.

Pozdrawiam

Emilia Czarnota