dieta dr. ewy dąbrowskiej
DIETA DR. EWY DĄBROWSKIEJ,  KATEGORIE

Post warzywno-owocowy dr. Ewy Dąbrowskiej – Dzień 3.

Dzień 3 zaczął się naprawdę bardzo słabo, myślałam, że nie dam rady i będzie to dla mnie koniec. Już w nocy zauważyłam, że serce zaczęło mi nieregularnie bić tak jakby nie miało siły. Wolno i ciężko. Już kiedyś zdarzały mi się takie sytuacje, ale zawsze przechodziło. Nieco przejęta usnęłam.

Rano było gorzej, nieregularne bicie serca, brak sił w dłoniach, lekkie trzęsienie, stan jak na bardzo ciężkim kacu. Zaczęłam czytać. Okazała się, że jest to prawdopodobny spadek potasu, wapnia i magnezu w diecie co osłabia pracę serca. Oprócz porannego starteru wypiłam porządną dawkę witaminy C, magnezu oraz dodałam pół szklanki soku z kiszonych ogórków. Potasu i wapnia nie mam. Zjadłam śniadanie, kojony okropny koktajl szpinakowo-jabłkowo-selerowy oraz nie najgorszą surówkę z buraka, kalafiora i marchewki. Objawy ustały i poczułam się całkowicie normalnie, ale postanowiłam włączyć magnez i witaminę C trzy razy dziennie + sok z kiszonych ogórków.

Na obiad zjadłam makaron z cukinii z salsą pomidorową i sałatkę z kalafiora i natki pietruszki. Taka ilość natki w jednym daniu to zdecydowana przesada, ale no cóż, dieta to dieta.

Na kolacje natomiast weszła surówka z tartego korzenia pietruszki i kiszonych ogórków. Nie jestem fanem ogórków kiszonych. Zjem, ale raczej w małych ilościach i do czegoś, nigdy samych. Do tego podrażniają się zęby i robią się bardzo wrażliwe po takiej ilości spożytego kwasu. Po ostatnim gryzie stwierdziłam, że mogłam sobie odpuścić to danie, ale wtedy ilość kalorii by spadła a na to nie chcę sobie pozwalać.

Jeśli chodzi o moją wagę to jest narazie niezmienna – 50 kg.

–> CAŁA RELACJA Z DIETY W ZAKŁADCE MOJA KUCHNIA – DIETA DR. EWY DĄBROWSKIEJ <–

Chciałabym wam też trochę opowiedzieć o wspomnianej aplikacji Dieta dr. Dąbrowska. Gdyby nie ona nie zdecydowałabym się na ten post przez wzgląd na brak pomysłów co i ile jeść. Jakieś 7 lat temu podjęłam w taki sposób tę dietę i po jednym lub dwóch dniach skończyłam będąc ciągle głodna. Teraz zakładam, że to pewnie przez to, że za mało jadłam i miałam zerowe przygotowanie. W 2015 nie było jeszcze takich bajerów jak aplikacje do diet.

Sama aplikacja jest skonstruowana w taki sposób, że można ustalić sobie czas przygotowania do postu, który trwa max. 14 dni, czas postu, który także trwa do 14 dni, wyjście z postu do 14 dni i żywienie pełnowartościowe też do 14 dni. Fajne jest to, że każdy etap można modyfikować, więc jeżeli zachce wam się zrobić 3 tygodnie postu możecie po 2 tygodniach postu zacząć go w aplikacji od nowa i ułoży wam ona jadłospis na kolejne 14 dni.

Z kolejnych pozytywów możecie też zaznaczyć czy dieta, która jest przygotowaniem lub wyjściem ma być bez glutenu, bez nabiału, wegetariańska czy jeszcze inna. Jeżeli nie spodoba się wam dane danie możecie je wymienić mając do dyspozycji aż 10 innych opcji. Jeżeli natomiast nie podoba wam się dany składnik np. nie lubicie brukselki to też możecie go wymienić na inny składnik zamiast wymieniać cały posiłek. Oprócz tego możecie też ustawić sobie listę zakupów w konkretnym zakresie czasowym i wykreślać z niej rzeczy, które już macie zostawiając to czego wam brakuje. Naprawdę już prościej się nie da.

Jakby tego było mało macie też dostęp do wiedzy, czyli wszystkich wykładów dr. Ewy Dąbrowskiej gdzie wyjaśnia jak ta dieta działa a także do innych materiałów związanych z odżywianiem.

Ostatnia opcja, której sama osobiście nie używam to miejsce, w które wpisujecie ilość wypitej dziennie wody, a także waszą wagę. Co do wody to nie czuje takiej potrzeby, bo nigdy nie miałam problemu z jej piciem a co do wagi to jak tylko coś mi się na wadze ruszy to, jak najbardziej będę wpisywać.

Nie będę już bardziej wchodzić w szczegóły, bo nie ma to sensu, każdy zainteresowany, taką aplikację sobie pobierze.

Zapraszam do regularnego śledzenia mnie na instagramie gdzie wrzucam bieżące relacje 🙂

Zachęcam też do zapisania się do newslettera by dostawać informacje o nowych wpisach.

dieta dr. ewy dąbrowskiej
Koktajl ze szpinaku, selera naciowego i jabłka
dieta dr. ewy dąbrowskiej
Surówka z buraka, kalafiora i marchewki
dieta dr. ewy dąbrowskiej
Sałatka z kalafiora i natki pietruszki
dieta dr. ewy dąbrowskiej
Makaron z cukinii z pomidorową salsą
dieta dr. ewy dąbrowskiej
surówka z korzenia pietruszki i kiszonych ogórków