Łazienki Królewskie
PODRÓŻE,  POLSKA

TOP 6 – CO WARTO ZOBACZYĆ, BĘDĄC W WARSZAWIE

Jak obiecałam, przyszedł czas na drugą część wpisu na temat Warszawy. Wstęp do niego możesz przeczytać tutaj –> Warszawa – Moje miasto. Dzisiaj, przedstawiam ci wyjątkowe zestawienie miejsc, które koniecznie powinieneś odwiedzić, wybierając się do tej jakże różnorodnej stolicy Polski.

  1. Łazienki Królewskie w Warszawie

Wspaniały, ogromny, magiczny zespół pałacowo-ogrodowy, założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Świetne miejsce na spacer,  piknik, koncert czy zwiedzanie.

W parku znajduje się między innymi klasycystyczny Pałac na Wyspie, Stara Pomarańczarnia po generalnym remoncie a także stosunkowo młody, Ogród Chiński. Moim zdaniem, warto zobaczyć Łazienki zarówno w dzień, jak i w nocy ze względu na oświetlony Pałac na Wyspie oraz Ogród Chiński

Wszystkie informacje odnośnie zwiedzania, biletów a także koncertów odbywających się w Łazienkach, znajdziesz na stronie www.lazienki-krolewskie.pl W każdy czwartek , wstęp do pałacu jest bezpłatny.

Łazienki Królewskie
Pałac na Wyspie
Stara Pomarańczarnia ( z tyłu )
Stara Pomarańczarnia ( z tyłu )
Ogród Chinski
Ogród Chinski
Ogród Chiński
Ogród Chiński
Ogród Chinski
Ogród Chinski
Ogród Chinski
Ogród Chinski

2. Taras Widokowy w Pałacu Kultury i Nauki

Pałac Kultury to miejsce którego, będąc w Warszawie, nie da się przeoczyć. Mimo iż jest to dar od Rosjan po końcu II wojny światowej, który nie do końca akceptują starsze pokolenia, to jedno jest pewne. Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie Warszawy , bez niego. Chcąc nie chcąc, stał się on najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w Warszawie.  Osobiście polecam wybrać się na taras widokowy, który mieści się na XXX pietrze. Najciekawiej będzie po zmroku , kiedy to cała Warszawa mieni się w światłach. Widok jest wtedy naprawdę cudowny. Informacje dotyczące biletów znajdziesz TUTAJ.

3. Chmielna –> Nowy Świat –> Krakowskie Przedmieście –> Plac Zamkowy –> Rynek Starego Miasta

Doskonałe miejsce na spacer. Zamiast autobusem, warto jest przejść cały ten odcinek pieszo, przystając i podziwiając warszawskie kamienice.  Nowy Świat, Chmielna i Krakowskie Przedmieście to najbardziej turystyczne ulice Warszawy, na których mieści się mnóstwo kawiarni, restauracji, sklepów czy klubów. Bez względu na to jaką porą się tam wybierzesz, zawsze będzie dużo ludzi. Dzień, jest doskonały na zwiedzanie, natomiast noc, na imprezowanie.

Bilety dotyczące wstępu do zamku znajdziesz na stronie www.zamek-krolewski.pl W niedzielę, wstęp do zamku jest bezpłatny.

Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski
Hotel Bristol
Hotel Bristol

4. Centrum Nauki Kopernika

Jak się uczyć to tylko tam. Doskonałe miejsce dla każdego, kto lubi poznawać działanie różnych zjawisk poprzez doświadczanie. Wszystko w Koperniku jest interaktywne. Nie ma tam miejsca na nudę. Można się tam wybrać na cały dzień natomiast moim zdaniem 4 h będą optymalne. W końcu od przypływu wiedzy też boli głowa i może się okazać że do zobaczenia, jak na jeden raz, jest trochę za dużo. Oprócz wystaw które można oglądać, istnieje też możliwość wejścia do Planetarium. Warto wcześniej zapoznać się z godzinami i miesiącami w których jest one otwarte. We wrześniu z powodu prac konserwatorskich, jest ono zamknięte. Dobrze jest też wcześniej kupić bilety on-line, ze względu na kolejki – zwłaszcza w weekend.

Wszystkie informacje dostępne na stronie www.kopernik.org.pl

Centrum Nauki Kopernika
Centrum Nauki Kopernika

img_3178

centrum-kopernika

5.  Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej

Samo miejsce, jeżeli chodzi o architekturę, moim zdaniem jest niesamowite. Biblioteka jak i ogrody na dachu idealnie do siebie pasują. Kolejne zielone miejsce na mapie Warszawy, które warto zobaczyć ze względu na sam projekt architektoniczny.  Wstęp jest bezpłatny.

Biblioteka Uniwersytecka
Biblioteka Uniwersytecka

2016-10-03_14-24-03

2016-10-03_14-23-172016-10-03_14-35-002016-10-03_14-29-11

6. Spacer bulwarami wiślanymi

Bulwary są długie dlatego sam spacer też może trochę potrwać. Warto odwiedzić to miejsce , ponieważ to właśnie tam, najwięcej czasu spędzają młodzi ludzie przed wieczornymi imprezami. Najlepiej zacząć od Mostu Poniatowskiego w stronę Starego Miasta. Po drodze możesz spotkać Stadion Narodowy po drugiej stronie Wisły, Warszawską Syrenkę, Centrum Nauki Kopernika, Podzamcze oraz Multimedialny Park Fontann.

Bulwary wiślane
Bulwary wiślane

Oprócz miejsc które wyżej wymieniłam , jest całe mnóstwo innych które warto zobaczyć ale według mnie, nie należą one do najważniejszych.

Mowa tu o  Grobie Nieznanego Żołnierza, Parku Saskim, Centrum handlowym Złote Tarasy, Placu Konstytucji, Placu Zbawiciela, Muzeum Powstania Warszawskiego, Placu Grzybowski, Pałac w Wilanowie, Cmentarzu na Powązkach, Muzeum Historii Żydów Polskich, Alejach Ujazdowskich, Stadionie Narodowym, Starej Pradze i Saskiej Kępie. 

Park Saski
Park Saski

Jeżeli obawiasz się zwiedzania miasta w pojedynkę, osobiście polecam założyć sobie konto na portalu CouchSurfing, tam utworzyć publiczną podroż do Warszawy i napisać że potrzebujesz przewodnika który oprowadzi cię po mieście. W Warszawie mieszka mnóstwo osób , które z chęcią pokażą ci stolicę, od strony jego mieszkańca.  Sama też służę pomocą.

Mam nadzieję że ten krótki ale konkretny ranking, będzie się podobał. Skupiałam się przede wszystkim na miejscach które dla mnie są najbardziej interesujące oraz budzą pozytywne emocje. Czekam na twoje propozycje miejsc w komentarzach 🙂

Zapraszam do śledzenia mojego Instagrama i fanpagea by być na bieżąco.