ŻYCIE W ANGLII

9 ŚWIĄTECZNYCH WYDARZEŃ NA GRUDNIOWE WEEKENDY / EXPLORE BARNSLEY

Barnsley to niewielkie miasto w hrabstwie South Yorkshire. Czasami przychodzi taki czas, że potrafi być naprawdę nudne, jeśli ktoś nie wie co w nim robić i gdzie szukać informacji dotyczących wydarzeń. Ostatnio nie udzielam się zbyt dużo, bo nie mam specjalnie weny. Z tej okazji postanowiłam poszukać sobie zajęcia. W taki oto sposób mam dla was listę 9 wydarzeń, które mają miejsce w Barnsley i najbliższej okolicy. Będzie iście świątecznie.

1. Printmaking Christmas Cards for Families /8-9 GRUDNIA

Do kupienia wciąż znajdzie się kilka biletów, ale trzeba się śpieszyć. Event odbywa się w Barnsley Museum & Discovery Centre, które mieści się w lokalnym ratuszu.

W cenie £1.5 za bilet przez półtorej godziny możecie spędzić czas na robieniu kartek świątecznych. Materiały zapewnione przez organizatora.

Więcej o wydarzeniu tutaj: https://www.facebook.com/events/533058537139771/

2. Meet and Great with Father Chrstmas (spotkanie ze Świętym Mikołajem) /8-9 GRUDNIA

Jeśli wasze pociechy chciałyby przedyskutować kwestię świątecznych prezentów, to za £9.95 mogą mieć z Mikołajem małą pogadankę a do tego dostać od niego prezent. Bilety wciąż dostępne. Miejsce imprezy: Canon Hall, o którym już wcześniej pisałam tutaj.

Więcej o wydarzeniu: www.facebook.com/events/362810804261317/

3.Crafting Christmas Decoration (robienie świątecznych dekoracji) /8 GRUDNIA

Kolejne wydarzenie w Cannon Hall. Można wygrać darmowe wejście w loterii lub zapłacić £2.

Więcej: www.cannon-hall.com/

4.Festive Nights & Shopping w Elsecar Heritage Centre. /7 i 14 GRUDNIA

Z robótek ręcznych przenosimy się w świat zakupów. Elsecar Heritage Centre organizuje późny wieczór handlowy, podczas którego będziecie mogli zrobić świąteczne zakupy. Muzyka na żywo, grzane wino, jedzenie i świąteczna atmosfera. Tego wam trzeba w piątkowy wieczór. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu tutaj: www.facebook.com/events/1487708188041259/

5. Festive Christmas Party w Elsecar Heritage Centre. /14 GRUDNIA

Impreza tylko dla dorosłych. Muzyka na żywo, grzane wino, tańce, foto budka i inne atrakcje. Cena to £12.5 za bilet. W cenie kieliszek prosecco i jedynie. Kto wie może i warto się wybrać?

Więcej o imprezie na stronie Elsecar Heritage Centre.

6. Crafting Christmas Tree Decorations. /15 i 16 GRUDNIA

Ponowne robienie świątecznych dekoracji tym razem całkowicie za darmo. Wydarzenie odbywa się w Worsborough Mill & Country Park. Start o 11:00 koniec o 14:00.

Więcej na stronie parku.

7. Spotkanie z Mikołajem w Worsbrough Mill & Country Park /15,16,21,22,23 GRUDNIA

Wstęp dla dziecka to £6. Godziny i informacje o biletach na stronie parku. 

8. Święta w Nostell Priory

Tylu wydarzeń w tym miejscu się nie spodziewałam. Nie, dosyć że można przechadzać się po domu i podziwiać świąteczne, ręcznie zrobione dekoracje to jeszcze jest cała masa ciekawych warsztatów, które mogą was zainteresować. Od robienia stroików, ozdób choinkowych, ozdób z filcu, po wiklinowe bałwany, plecionki, książki czy rzeźbienie.

Wszystkie informacje o warsztatach znajdziecie na stronie parku.

9. The Civic Barnsley.

Lokalna przestrzeń wystawowa. Na fanpagu z okazji adwentu, codziennie The Civic oddaje jakieś bilety czy daje zniżki na różne lokalne wystąpienia. Każdego dnia do świąt, jest do zgarnięcia coś innego. Dzisiaj np. można dostać 5 voucherów o wartości £5 każdy. Warto tam zaglądać. W zakładce wydarzenia znajdziecie m.in. przedstawienie Jack Frost grane w The CIVIC codziennie od 14 do 24 grudnia. Więcej na fanpagu.

Jak sami widzicie w okresie przedświątecznym nie ma nudy. Każdy, kto chce wczuć się w świąteczny klimat znajdzie coś dla siebie. Na wszystkich tych fanpagach czy stronach znajdziecie całe mnóstwo innych wydarzeń, które nie są związane ze świętami. Każde miasto ma coś do zaoferowania wystarczy umieć szukać 🙂

Udanych doznań!

Leeds Trinity